Město Litovel

Oficiální internetové stránky

Navigace

Vyhledávání

Morový sloup

Okolo LitovleOkolo Litovle
Pomník prvního českého starostyPomník prvního českého starosty
Podzimní Litovel 6Podzimní Litovel 6
Lávka přes NečízLávka přes Nečíz
Památník Vácslava SochyPamátník Vácslava Sochy
Zimní ránoZimní ráno
Kačenkám se zmenšil rybníkKačenkám se zmenšil rybník
Pohled z věžePohled z věže
Litovelské muzeumLitovelské muzeum
Vánoce 2015Vánoce 2015
« »
ZRUŠENÍ PLANOVANÝCH AKCÍ všechny akce jsou do odvolání z nařízení vlády zrušeny.

FOLKOVÉ POMORAVÍ

Folkove Pomoravi
Anotace:Minifestival živé hudby.
Místo konání:zahrádka restaurace Amazonka
Datum konání:17.9.2021 od 18:00 hodin
Tematická kategorie:Hudba
Více informací na:www.mklitovel.cz
Pořadatel:Městský klub Litovel

Podrobný popis:

Po roční pauze přichází opět minifestival živé hudby Folkové Pomoraví, s kterým se vrací do Litovle folková muzika. Jako první vystoupí akustická tramp-folková skupina Choroši pocházející ze středních Čech. Její počátky sahají do prosince roku 2012, kdy byla virtuálně založena dvěma trampy-praktiky a jedním trampem-teoretikem. Všichni tři se poprvé setkali až začátkem následujícího roku a na jaře pak odehráli své první vystoupení, které bylo odrazovým můstkem k další činnosti skupiny. V následujících letech se Choroši zúčastňovali různých soutěží, ve kterých získali několik ocenění od odborných porot i od diváků (mj. autorská Porta, Ústecký stříbrňák) a postupně se dostali do širšího povědomí folkové komunity. Choroši zastávají názor, že i ve třech lidech se dá udělat spousta muziky. Hrdě se hlásí k folkové a trampské hudbě a snaží se ji obohacovat písněmi z vlastní autorské dílny spolu s několika písněmi zahraničního původu, k nimž napsali české texty. Posluchačům v nich vyprávějí příběhy, které napsal sám život, popřípadě mu při psaní trochu pomohla bujná choroší fantazie. Od roku 2019 se obsazení Chorošů různě mění, mimo jiné jako její souběžné těleso s jiným repertoárem vzniká kapela Triomat, která se s Choroši posléze slučuje. V současnosti Choroši hrají a zpívají v tomto složení: Aleš Rogalewicz – zpěv, kytara, Tomáš Doug Machalík – zpěv, kytara, basová kytara, Věra Hájková (jako host) – zpěv.

Dále můžete vidět, a hlavně slyšet projekt frontmana úspěšné folkové skupiny Marien Víťa Troníček Trio. Kytarista a autor Víťa Troníček patří k nejvýraznějším talentům současné folkové generace. Spolu s ním tvoří trio spoluhráč z Marien Petr Feďa Opočenský na kontrabas a pozoruhodně talentovaný hráč na dobro Jan Kouba, což umožňuje žánrový přesah od folku až k moderní bluegrassové hudbě.

Na závěr Folkového Pomoraví vystoupí Bonsai č. 3.  Skupina vznikla na podzim roku 1998, založili ji studenti Jihočeské univerzity. Rozvíjí odkaz folkové Bonsaie, která v letech 1983 a 1984 získala Portu. Její poetické písně psali František Stralczynský a Tomáš Poláček. Kapela se snaží vzkřísit a oprášit jejich písně, které hrají po svém, ale nejsou revival kopírující notu po notě. Trojka v názvu značí, že jsou již třetí, kteří těmto písničkám vdechují život. Po rozpadu Bonsaie vystupoval totiž František Stralczynský pod stejným názvem s proměnlivou partou muzikantů. V repertoáru mírně převažují písně Bonsai, čím dál víc se ale objevují vlastní autorské písničky. V roce 2018 získali hlavní cenu na největším českém FCT festivalu Mohelnický dostavník a Cenu Českého rozhlasu ve finále Porty. Májí za sebou účast na festivalech Prázdniny v Telči, Zahrada, Mohelnický dostavník, Folková růže, Folkové prázdniny, Muzika aj. Kapelu ve složení Zuzana Králová – zpěv, rytmika, flétna, kytara, Václav Koblenc – zpěv, kytara, flétny, Petra Dvořáková – violoncello, Michal Štrobl – zpěv, kytara, hoboj a Karel Kačer – kontrabas můžete slyšet v pátek 17. září od 18 hodin v zahrádce restaurace Amazonka.

Těšíme se na Vás v krásném prostředí restauraci Amazonka v Litovli v pátek 17. září od 18 hodin. Vstupné v předprodeji 150 Kč. Na místě 200 Kč. Vstupenky zakoupíte v Turistickém informačním centru Litovel.

 
Geoportal
Litovel - Hanácké Benátky

Městský úřad Litovel

nám. Přemysla Otakara 778
784 01 Litovel
Česká republika

telefon: +420 585 153 111
fax: +420 585 342 198

podatelna: e-podatelna@mestolitovel.cz

datová schránka: 4rub4s3

povinné informace

autorská práva

Úřední hodiny

Pondělí, středa
7:00 - 11:30 hod.
12:00 - 17:00 hod.

ostatní dny dle dohody 

MĚSTO LITOVEL

IČ: 00299138
DIČ: CZ00299138

Novinky na mail

Facebook page LitovelAktuální počasíTuristické informační centrumyoutubeKde se najíst?Webkamera

Mobilní aplikace města

 
Mikroregion Litovelsko Olomoucký kraj Městský klub Litovel Muzeum Litovel Městská knihovna Litovel Technické služby Litovel
 
Prohlášení o přístupnosti   |   Webmaster   |   Mapa webu   |   RSS   |     |   Public4u © 2000-2022
load