Schody do NečízuSchody do Nečízu
« »

Sportovní hry pro děti mateřských škol

Odbor školství, kultury a sportu MěÚ Litovel uspořádal dne 2. června již 5. ročník  Sportovních her pro děti mateřských škol. Her se letos zúčastnily všechny litovelské MŠ  včetně církevní školy Svatojánek, přijely děti z Nákla a Unčovic.

Každé družstvo soutěžilo pod svou vlajkou a pro povzbuzení sportovního zápolení si děti vymyslely i své bojové heslo.

Pořádání her bylo pro jistotu přesunuto do sportovní haly ZŠ Vítězná, obloha se zatáhla, předpověď počasí nebyla nejpříznivější.

Jak to dopadlo? Na 1. místě se se ziskem 31 bodů (z nejvýše  možných 40 bodů)  umístila MŠ Náklo, na 2. MŠ Gemerská II, která oproti vítězi získala jen o bod méně, a na 3. MŠ Unčovice, ta na vítěze ztrácela 2,5 bodu.  Diplom za účast ve hrách si odneslo všech 8 soutěžících škol,  medailí za účast  byli letos oceněni všichni hoši a dívky. Především si ale všichni  užili radost ze soutěžení a z odměn. Vítěznému družstvu byl předán „zlatý“ pohár. Atmosféru z her přinášíme ve fotogalerii.